نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار






فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > یادداشت 
اخبار > آمرلی داعش را شکست داد ما را متحد کرد
 


شماره خبر :٣٨٨٨٣٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/06/15    ا   ٠٩:٢٧

عادل‌ عبدالمهدی :
آمرلی داعش را شکست داد ما را متحد کرد
معاون سابق رئیس جمهوری عراق در یادداشت اختصاصی برای دیپلماسی ایرانی به نقش شکست محاصره آمرلی در اتحاد عراقی ها اشاره می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : آمرلی داعش را شکست داد ما را متحد کرد

محاصره ی آمرلی شکسته شد، پس از قهرمانی ها و فداکاری های بسیار و پس از فراخوان مکرر مرجعیت اعلای شیعه و پس از هماهنگی جدی نیروهای مسلح با گردان های داوطلب مردمی و نیروهای عشایر محلی و پیشمرگ ها و یاری نیروی هوایی عراق و نیروهای هوایی خارجی داعش در آمرلی شکست خورد. جنگ با داعش جنگی آسان یا کوتاه نیست، اما این عملیات علامت روشنی است؛ نشانگر تغییر موازنه ی قوا و آغاز روند بازپس گیری خاک عراق و مقدمه چینی برای محاصره داعش و بیرون انداختنش از عراق است.

هیچ شهری نتوانست مانند آمرلی سه ماه مقاومت کند... این شهر با کمبود سلاح و مهمات و با محاصره کامل و محرومیت از آب و غذا و دارو و ساده ترین لوازم زندگی توانست مقاومت کند و در برابر داعشی بایستد که به هیچ دین و آیینی ایمان ندارد و استراتژی جنگی اش اعدام اسیران و به بردگی کشیدن مسلمانان و کشتن پیر و جوان و کودک و زن و قطع درختان و هر گونه جنایت دیگری است.

شهر حصاری دفاعی دور خود کشید و شبکه انسانی و امدادی و بهداشتی ایجاد کرد و جوانانش از زن و مرد به پا خاستند تا از شهرشان و بلکه از سرتاسر عراق دفاع کنند. آمرلی در واقع عراق را آزاد کرد، اگر دیروز نیروهای ما وارد آمرلی شدند و حصر آن را شکستند، در واقع بسیار پیش از آن آمرلی بود که ما را آزاد کرد و حصرمان را شکست.

چند استان و چندین شهر سقوط کردند، چندین لشکر شکست خوردند، اما آمرلی ایستاد هرچند همه شهرهای اطرافش سقوط کرده بود... با این که امدادرسانی به آن دشوار بود، با عزم راسخ مردمانش ایستادگی کرد تا  نشان دهد که داعش قدرتمندتر از ما نیست مگر آن که خیانت کنیم و وحشت وجودمان را بگیرد. داعش اسطوره نیست، اسطوره آن چیزی است که ما در ذهن خود از آن ساخته ایم و رسانه های داعش از آن ساخته اند و نیرویش را صدها و هزارها برابر کرده اند. ارتش ناپلئون و هیتلر را در روسیه «ژنرال زمستان» شکست داد و ارتش عراق را در برابر داعش «ژنرال وحشت».

آمرلی نه فقط آزادمان کرد، که متحدمان هم ساخت. وقتی آمرلی اوضاع خود را به سامان کرد اوضاع ما هم به سامان شد. که خون همیشه بر شمشیر و مظلوم بر ظالم پیروز است به شرطی که عزم خود را برای فداکاری و قربانی شدن در راه هدف جزم کرده باشد. آن گاه است که نصرت الاهی سر می رسد و نیروها متحد می شوند و اختلاف به ائتلاف تبدیل می شود و قول خداوند راست می آید که: اذا جاء نصر الله والفتح.. ورأیت الناس یدخلون فی دین الله افواجا.. فسبح بحمد ربک واستغفره انه کان توابا.

عادل عبدالمهدی، معاون سابق رئیس جمهوری عراق و از سران مجلس اعلای اسلامی عراق است.

منبع : دیپلماسی ایرانی

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار