نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > الاهرام : داعش کجا خواهد رفت؟
 


شماره خبر :٥١١٨٨٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/10/05    ا   ١١:٣٧

نگرانی جهان از فردای تروریسم
الاهرام : داعش کجا خواهد رفت؟
اگر اروپا امروز نسبت به مهاجران مسالمت‌جو داد و بیداد به راه انداخته است، با تروریست‌هایی که از شهرهای مرگ و ویرانی می‌آیند، چه خواهد کرد؟
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : داعش کجا خواهد رفت؟

اگر اروپا امروز نسبت به مهاجران مسالمت‌جو داد و بیداد به راه انداخته است، با تروریست‌هایی که از شهرهای مرگ و ویرانی می‌آیند، چه خواهد کرد؟

کشورهای اروپایی الآن به دنبال پناهگاهی در جهان هستند تا میلیون ها مهاجری که به دلیل جنگ داخلی در جهان عرب مجبور به ترک خانه و کاشانه شان شده اند، پناه دهند. میلیون ها نفری که از جنگ ها و ویرانی ها در عراق و سوریه و لیبی و یمن گریخته اند و در حال حاضر بحران بزرگی در کشورهای اروپایی به وجود آورده اند. هر کشوری می خواهد خود را از این چالش رها کند.

آلمان پیشنهاد داد که حاضر است نیم میلیون مهاجر را به هر کدام از کشورهای عربی بفرستد در مقابل خود اردوگاه های لازم برای آنها را فراهم می کند. اما الآن دنیا می گوید پناهگاهی که برای مهاجرین ساخته شده است می تواند به پناهگاهی برای گروه های داعش که الآن به دلیل بمباران های هوایی و جنگ های خونین مجبور به ترک میدان های جنگ شده اند، تبدیل شود. نیروهای مسلح داعش بعد از پایان جنگ در سوریه و عراق و مرزهای ترکیه به کجا خواهند رفت؟ آیا آنها به طرف اروپا یا کشورهای عربی راهی خواهند شد، به ویژه که هزاران نفر از آنها اروپایی هایی هستند که وقتی به میهن و خانه و کاشانه شان برگردند افکار و اعتقادات بیمار گونه با خود به همراه خواهند داشت. این افراد در حالی از جنگ های منطقه خارج شوند که به فکر انتقام گیری در سراسر دنیا خواهند افتاد.

نیروهای فراری داعش از جهنم مرگ با اسراری درباره همه دوره های تاریخ جهان عرب و مسلمانان بلکه حتی کل تاریخ بشریت بیرون خواهند آمد.

همه ارتش های جهان در جنگ علیه داعش وارد عمل شدند و از هر نوع سلاح مدرنی که در اختیار داشتند در این جنگ ها استفاده کردند، نیروهای داعش و متحدان آنها در سراسر کره خاکی پخش خواهند شد در حالی که با خود ابزارهای اولیه تروریسم و مبارزه و عقب افتادگی میان خود با دنیا را خواهند داشت، آنها تاثیرات طولانی بر تحولات جهانی خواهند گذاشت و بحران های جدید با محاسباتی تازه به وجود خواهند آورد. بحران حقیقی این است که داعش از یک جنس یا عقده یا مهین نیست. همه از رنگ های گوناگون تروریسم و کشتار و ویرانی در صف آن جمع شده اند و دولتی از همه دولت های دنیا را به وجود آورده است، داعش با همه دنیا طرف خواهد بود.  

اگر اروپا امروز نسبت به مهاجران مسالمت جو داد و بیداد به راه انداخته است، با تروریست هایی که از شهرهای مرگ و ویرانی می آیند، چه خواهد کرد؟  

باید تصور کنیم که کسانی که با همه دنیا با سلاح ها و جنگنده ها و ارتش هایشان جنگیدند خود را در برابر پایتخت های غربی ای می بینند که آنها را سلاح و تجار ساخته اند، آینده آنها در جهان چیزی نیست جز فرار در همه جا. دنیا باید خود را آماده رویارویی با فراریانی کند که از مرگ به مرگ می روند.

منبع: الاهرام

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار