نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > احتمال درگیری صوری بعثی‌ها و داعش با هدف تسلط بعثی‌ها بر مناطق سنی عراق
 


شماره خبر :٣٨٤٩١٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/05/13    ا   ١٠:١١

«ابو الفقار الشمری»، تحلیلگر امور استراتژیک عراق :
احتمال درگیری صوری بعثی‌ها و داعش با هدف تسلط بعثی‌ها بر مناطق سنی عراق
تحلیلگر امور استراتژیک عراق نسبت به درگیری‌ها و نبردهای صوری گروه تکفیری داعش و بازماندگان رژیم بعث که منتهی به تسلط بعثی‌ها بر استان‌های سنی‌نشین عراق شود، هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : احتمال درگیری صوری بعثی‌ها و داعش با هدف تسلط بعثی‌ها بر مناطق سنی عراق

 

«ابو الفقار الشمری»، تحلیلگر امور استراتژیک عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: پس از دست یافتن بر داده‌ها و مستنداتی که به صورت قطعی و آشکار ثابت می‌کند، موصل به واسطه توطئه‌ای بعثی – نجیفی – بارزانی از سوی گروه تکفیری داعش اشغال شد، این سه ضلع مثلث داعش را در استان نینوا پیش انداختند تا بر اقدامات خود سرپوش بگذارند.

الشمری افزود: هم اکنون این امری کاملاً آشکار و مبرهن است که بازماندگان حزب جنایتکار بعث درصدد تسلط بر مناطق سنی‌نشین هستند تا با استفاده از منابع و ثروت‌های این استان‌ها زمینه پیشروی خود به دیگر شهرها و استان‌های عراق را فراهم کنند.

این تحلیلگر امور استراتژیک تاکید کرد: این توطئه‌ای است که حزب بعث جنایتکار و بارزانی مزدور آن را برنامه ریزی کرد و داعش آن را به اجرا گذاشت.

براین اساس الشمری پیش بینی کرد که شاهد درگیری‌ها و نبردهای صوری و فریبنده بین داعش و بازماندگان حزب منحل بعث باشیم که در آن حزب بعث تسلط بر مناطق تحت سیطره داعش را در دست خواهد گرفت.

وی در این خصوص تاکید کرد که فراخوان‌ها و درخواست‌های النجیفی برای تشکیل گردان‌های دفاع از نینوا و آزادسازی آن چیزی جز سرآغاز اجرای بخش دوم از توطئه‌ای نیست که هدف آن تسلط حزب منحل بعث بر نینوا و خیرات و برکات آن و تقسیم این ثروت‌ها میان بازماندگان این حزب با مسعود بارزانی است تا بار دیگر حوادث سال 1996 میلادی تکرار شود.

این تحلیلگر امور استراتژیک سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که هرقدر هم که برای شکست و ناکامی عراق توطئه چینی شود، باز عراقی‌ها با این توطئه‌ها مقابله خواهند کرد و به حزب منحل بعث اجازه بازگشت به عرصه را نخواهند داد.

«اسامه النجیفی»، رئیس سابق پارلمان عراق چندی پیش از تشکیل گردان‌های مسلحی خبر داد که در گروه‌های نقشبندیه و ارتش مجاهدین نیز در قالب آنها قرار می‌گرفتند و تاکید کرد که این گروه‌ها با داعش در موصل مبارزه خواهند کرد، در حالی‌که این دو گروه پیشتر در کنار گروه تکفیری داعش قرار داشته و با نیروهای امنیتی عراق در موصل و مناطق دیگر مبارزه کردند.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار