نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > لشکر 17 رقه؛ حقایق میدانی و دروغ‌پردازی‌های «داعش»
 


شماره خبر :٣٨٤٠٠١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/05/05    ا   ٠٩:٣٥

لشکر 17 رقه؛ حقایق میدانی و دروغ‌پردازی‌های «داعش»
این روزها درحالی گروه تکفیری «داعش» از تصرف مقر لشکر 17 ارتش سوریه در رقه سخن می‌گوید که حقایق میدانی تفاوت‌های بسیاری با اخبار منتشره از سوی رسانه‌های مغرض منطقه‌ای دارد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : لشکر 17 رقه؛ حقایق میدانی و دروغ‌پردازی‌های «داعش»

طی 3 روز اخیر گروه‌های تروریستی تکفیری فعال در سوریه خبرهایی در صفحات اینترنتی و خبری خود منتشر کردند، مبنی بر اینکه بر مقر لشکر 17 ارتش سوریه در رقه تسلط یافته و نیروهای ارتش سوریه از آن عقب‌نشینی کرده‌اند.

واقعا چه چیز موجب شده که آنها روی به سوی مناطق شرقی سوریه بیاورند و به شکلی ویژه بر لشکر 17 ارتش سوریه تمرکز کنند؟

در ابتدا و پیش از هرچیز، می‌توان این اقدام گروه تکفیری «داعش» را پیش دستی کردن این گروه تکفیری بر وعده‌های «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه به شمار آورد که در سخنرانی سوگند خود وعده داده بود، «رقه» به زودی خالی از تروریسم خواهد شد.

دوم آنکه مقر لشکر 17 ارتش سوریه یکی از مهمترین مقرهای ارتش این کشور در شرق سوریه به شمار می‌آید و تسلط بر آن موجب تضعیف روحیه نیروهای ارتش سوریه خواهد شد که در آینده نزدیک قرار است، در این منطقه رودر روی داعش تکفیری قرار گیرند.

همانگونه که از دست دادن لشکر 17 ارتش سوریه از دید داعش ضربه مهلکی به پیکره ارتش این کشور وارد می‌کند، به ویژه آنکه رویارویی ارتش سوریه با داعش در رقه خیلی زود صورت خواهد گرفت و بی‌شک لشکر 17 ارتش نقش مهمی را در این رویارویی‌ها ایفا خواهد کرد و از دست دادن آن از سوی ارتش سوریه موجب از دست دادن بخش مهمی از توان و قدرتش در این منطقه خواهد شد.

در این میان نمی‌توان فراموش کرد، گروهی (داعش) که تلاش می‌کند، تشکیل امارت اسلامی خود را به دیگران تحمیل کند، باید در منطقه یکه‌تاز باشد و در این میان تصرف لشکر 17 ارتش سوریه بر قدرت داعش در این منطقه خواهد افزود و حضور دیگر گروه‌ها و ارتش سوریه را در این منطقه لغو خواهد کرد و خود را به عنوان قدرت اول در رقه مطرح خواهد کرد.

برای اینکه داعش خود را اینگونه در رقه جلوه دهد، باید که به حضور و موجودیت ارتش سوریه در مناطق شرقی این کشور پایان دهد، به همین منظور حمله به این لشکر را سرلوحه عملیات‌هایش قرار می‌دهد و این حمله را با حمله به شهر حسکه از چندین محور همزمان می‌کند.

همچنین از خبرهای منتشره اینگونه برداشت می‌شود که گروه تکفیری داعش بیش از هر گروه تروریستی دیگری به نقش رسانه و تبلیغات آگاه است و به خوبی می‌داند که انتشار اخباری مبنی بر تصرف مقر 17 لشکر ارتش سوریه در رقه دارای بازتاب‌های روحی و روانی بسیاری بر ارتش سوریه است.

در عرف نظامی هر لشکر دست‌کم دارای 15 هزار نفر نظامی است که هریک از آنها در گردان، هنگ و یگان تقسیم شده‌اند، در حالی‌که داعش هنگامی‌که خبرهای مرتبط به تصرف مقر لشکر 17 رقه را منتشر می‌کند، نامی از هنگ‌ها و گردان‌ها و یا یگان‌های تصرف شده نمی‌برد.

فرماندهی یک لشکر در ارتش سوریه به طور معمول بخش‌های مختلفی را در برمی‌گیرد که از جمله آنها بخش‌های اداری است که در هر بخش بیش از 10 کارمند وجود ندارد و به آنها باید مربیان را افزود که تعداد آنها بیش از 50 افسر نمی‌شود. این افراد در کنار فرماندهان لشکر و نیروهای خدماتی که وظیفه تامین غذا و پوشاک نیروها را برعهده دارند، در مجموع فراتر از 500 نفر در خوشبینانه‌ترین برآوردها نمی‌شود،‌ این درحالی است که باید تاکید کرد، ورود عناصر تکفیری داعش به بناها و ساختمان‌های خالی شده لشکر 17 رقه نمی‌تواند، پیروزی نظامی چشمگیری برای داعش آنگونه که اظهار می‌کند، باشد.

در میان تصاویر منتشره از سوی داعش از سربازان جدا شده و حضور عناصر تکفیریش بر دروازه‌های لشکر 17 رقه و فیلم‌هایی که از پیروزی‌های مورد ادعای این گروه تروریستی منتشر شد، موضوع جدیدی نیست، چون طی بحران سوریه جهانیان به این صحنه‌ها و جنایات و فیلم‌ها از سوی داعش خو گرفته‌اند و از همراهی‌ها و دروغ‌پردازی‌های شبکه‌هایی همچون الجزیره و العربیه نیز به خوبی آگاهند.

در اینجا نیازی به بیان واقعیت‌های جاری در نبردهای این منطقه و ایستادگی‌ و مقاومت نیروهای ارتش سوریه در این لشکر در برابر حملات گروه تکفیری داعش نیست، به همین دلیل گزافه نیست، اگر گفته شود، نبرد آینده ارتش سوریه با داعش نبرد سرنوشت ساز خواهد بود و عمل به وعده‌هایی است که رئیس جمهوری سوریه آن را در سخنرانی ادای سوگندش داده بود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار