نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > خنثی شدن طرح تروریستی علیه مراسم حزب‌الله/ نعیم عباس حلقه اتصال داعش و جبهه النصره
 


شماره خبر :٣٤٤٣٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/11/26    ا   ٠٨:٣٧

السفیر فاش کرد
خنثی شدن طرح تروریستی علیه مراسم حزب‌الله/ نعیم عباس حلقه اتصال داعش و جبهه النصره
یک منبع امنیتی لبنان گزارش داد که نعیم عباس مغز متفکر گروه تروریستی عبدالله عزام جزئیات طرح تروریستی خود برای حمله علیه مراسم حزب‌الله در گرامیداشت فرماندهان شهید مقاومت و شبکه المنار در منطقه ضاحیه را فاش کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : خنثی شدن طرح تروریستی علیه مراسم حزب‌الله/ نعیم عباس حلقه اتصال داعش و جبهه النصره

به گزارش بیداری، این منبع امنیتی به روزنامه السفیر گفت: بازجویی از نعیم عباس برای بیرون کشیدن اسرار خطرناک او وارد مرحله جدیدی شده است.

این منبع امنیتی نعیم عباس را مغز متفکر فنی و عملیاتی و فردی محتاط توصیف کرد که دریک محل ثابت آرام و قرار نداشته و در حال تحرک و جابجایی بسیاری بوده و اکثرا چهره خود را تغییر می داده است.

به گفته این منبع، بازجویی از این فرد را مراجع بسیار آموزش دیده و حرفه ای انجام می دهند و اعترافات او ایجاب میکند که پیگیری آنها با تحقیقات امنیتی دقیق صورت گیرد بویژه که نعیم عباس نقشه ای خونینی را برملا کرد که قرار بود فردا یکشنبه در جریان مراسم حزب الله در گرامیداشت فرماندهان شهید مقاومت اجرا شود.

براساس این نقشه، قرار بود سه عملیات تروریستی تقریبا همزمان اجرا شود و در وهله اول، یک عامل انتحاری سوار بر خودروی بمبگذاری شده خودش را حدفاصل دو میدان الغبیره و المشرفیه منفجر کند و سپس خودروی مشابهی در مقر شبکه المنار در منطقه الاوزاعی منفجر شود و در وهله سوم نیز مجتمع سید الشهدا در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت با شماری موشک هدف قرار گیرد چرا که به طور معمول مراسم حزب الله در این مجتمع برگزار می شود.

بازپرسان به این نتیجه رسیده اند که نعیم عباس تا چند روز قبل حلقه اتصال بین گروه تروریستی جبهه النصره و گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) بوده و ملاقات های زیادی با انها در دوره اخیر در داخل اردوگاه آوارگان فلسطینی عین الحلوه در نزدیک شهر صیدا در لبنان برگزار کرده است و این فرد ارتباط مستقیمی با یک مدیر خود در شهر مرزی یبرود سوریه دارد.

وی همچنین خودروی های بمبگذاری شده از فردی به نام عمر الاطرش در حدفاصل دو منطقه البربیر و الکولا تحویل گرفته است.

نعیم عباس همچنین کار مجهز کردن عاملان انتحاری همانند عامل انتحاری منطقه الشویفات را برعهده داشت که به یکی از مراکز نظامی حمله کرد.

درهمین حال، روزنامه الجمهوریه لبنان نیز نوشت: بنا به اعترافات نعیم عباس قرار بود بعد از حمله موشکی به مجتمع شهدا درضاحیه، گروهی از عاملان انتحاری دارای کمربند انفجاری خود را بین مردم منفجر کنند.

منابع امنیتی در گفت وگو با الجمهوریه به اعترافات نعیم عباس اشاره کردند که باعث توقیف یک خودروی تروریست ها و سه زن سرنشین آن شد.

این منابع پیش بینی کردند که انفجارهای دیگری در مناطق لبنان روی دهد زیرا این هسته ها به طور حرفه ای کار می کنند و هریک از اعضای این هسته ها یکدیگر را نمی شناسند و اکثرا از طریق اینترنت باهم در تماس هستند.

این منابع فاش کردند که عباس با اسامه الشهابی و هیثم الشعبی و توفیق طه ارتباط دارد و شمار زیادی عامل انتحاری را از داخل اردوگاه عین الحلوه و خارج آن برای عملیات انتحاری در سوریه جذب کرده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار