نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > داعش، کشتن همه گروه‌های دیگر را جایز می‌داند
 


شماره خبر :٣٠١٧٥٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/07/03    ا   ٠٧:٣٠

دبیرکل جریان موسوم به سوری‌ها برای دموکراسی :
داعش، کشتن همه گروه‌های دیگر را جایز می‌داند
دبیرکل جریان موسوم به "سوری‌ها برای دموکراسی" گفت: درگیری میان "ارتش آزاد" و القاعده یا گروه موسوم به "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش)، امری طبیعی بوده و ناشی از اختلاف فکری و عقیدتی میان دو طرف و ساختار این گروه هاست.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : داعش، کشتن همه گروه‌های دیگر را جایز می‌داند

"محمود مرعي" تصریح کرد: درگیری میان عناصر "ارتش آزاد" و "داعش" تنها در صورتی متوقف می شود که حمایت از آنان، از سوی منابع حمایت کننده متوقف شود.

مرعي افزود: عناصر ارتش آزاد در مواردی به درون گروهک دولت اسلامی عراق و شام (داعش) و گروه های دیگری که خواهان تشکیل به اصطلاح "خلافت اسلامی" هستند، نفوذ می کنند.

وی در توضیح اختلاف میان " ارتش آزاد " و " داعش " گفت: "داعش" جبهه ای تکفیری است که قتل هر کسی را که وابسته به این گروه نباشد، حلال و جایز می داند؛ در حالی که عناصر گروه موسوم به ارتش آزاد، اغلب سوری هستند و از لحاظ ساختار ایدئولوژیک و فکری با آنان تفاوت بسیار دارند.

وی اظهار داشت: گروه های به اصطلاح "جهادی" مانند الفرقان، الاسلام و الفاروق وابسته به ارتش آزاد نیستند.

مرعی در توضیح اظهارات "صالح مسلم" رئيس اتحادیه دموکراتیک کردستان مبنی بر این که «80 درصد از عناصر ارتش آزاد، تندرو و افراطی هستند و درمیان آنان کسی نیست که بر لزوم احیای خلافت اسلامی تاکید کند»، گفت: کمیته های مردمی کُرد و نیروهای "البیاده" و عناصر پ. ک. ک؛ نه با ارتش آزاد، بلکه با نیروهای "داعش" درگیر می شوند و می جنگند. اما "ارتش آزاد" در حال حاضر، ضعیف ترین گروه جنگجو در سوریه است.

به گفته وی، "داعش" با دیگر گروه های مسلح متفاوت است و خواهان برقراری "خلافت اسلامی" است و مقوله هایی همچون راهکار سیاسی و نشست ژنو 2 برای آنها هیچ اهمیتی ندارد و به هیچ وجه موافق گفتگو نیستند.

مرعی تاکید کرد که عناصر گروه "داعش"، سرکردگان "ارتش آزاد" را در لاذقیه، حلب، اعزاز، دير الزور و ادلب و دیگر مناطق سوریه به هلاکت رسانده اند و درگیری میان این گروه ها، نبرد بر سر "بودن"، جغرافیا و تصرف اراضی است.

محمود مرعی خاطرنشان کرد: "داعش" در اصل برای تشکیل به اصطلاح "دولت خلافت اسلامی" در یکی از استان های سوریه، الرقه یا دیرالزور یا حلب تلاش می کند و از این رو، با هر گروه رقیب در منطقه مبارزه می کند و درنتیجه این امکان وجود دارد که درگیری های میان گروه های مسلح، تا زمانی که حمایت از آن ها توسط کشورهای حامی ادامه دارد، استمرار یابد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار