نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > مخالفت مصری‌ها با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورشان
 


شماره خبر :١٣٠٧٨٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/04/10    ا   ١٦:٣٧

مخالفت مصری‌ها با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورشان
مردم مصر مخالف کمک اقتصادی و نظامی آمریکا به کشورشان هستند چراکه آن را ابزار واشنگتن برای دخالت در سیاست‌های خارجی و داخلی خود قلمداد می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : مخالفت مصری‌ها با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورشان

مردم مصر مخالف کمک اقتصادی و نظامی آمریکا به کشورشان هستند چراکه آن را ابزار واشنگتن برای دخالت در سیاست‌های خارجی و داخلی خود قلمداد می‌کنند.

خبرگزاری فارس: مخالفت مصری‌ها با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورشان

به گزارش بیداری اسلامی، شبکه تلویزیونی "ان‌بی‌سی" آمریکا در پایگاه خبری خود نوشت: تبلیغاتی در ورودی سالن فردوگاه بین‌المللی قاهره وجود دارد که در آن تصویری از میدان التحریر در طول انقلاب مصر به تصویر کشیده شده با نقل قولی از باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه "باید کودکان خود (آمریکایی) را به گونه‌ای تربیت کنیم که مانند جوانان مصری شوند". این سخن اوباما مدت کوتاهی پس از انقلاب مصر و سرنگونی حسنی مبارک،‌ متحد آمریکا بیان شد.

این تبلیغات منعکس کننده غرور مصری‌ها از این موضوع است که چگونه توانسته‌اند الهام‌بخش جهان از جمله رییس جمهور آمریکا باشند. اما با این حال، زمانی که به طرز تلقی آنها درباره دخالت آمریکا در امور کشورشان می‌رسد، بیشتر مصری‌ها با بدبینی به واشنگتن می‌نگرند.

ان‌بی‌سی افزود: روابط مصر با آمریکا به دهه‌ها قبل باز می‌گردد. مصر پس از انعقاد پیمان صلح کمپ دیوید میان قاهره و تل‌آویو، ستون و بنیان سیاست آمریکا در خاورمیانه به شمار می‌آمد. به دنبال انعقاد این پیمان، ‌آمریکا از رژیم مبارک حمایت مالی و نظامی کرد که منجر به تقویت این رژیم به مدت 30 سال شد. این موضوع هنوز در ذهن مردم عادی باقی است.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی اضافه کرد:‌ شاید مردم عادی مصر از ریزه‌کاری‌های سیاست آمریکا در مصر آگاه نباشند اما به طور شهودی می‌دانند آمریکا به مردی که برای سه دهه آنها را سرکوب کرده، مشروعیت بخشیده و از آن حمایت کرده است. بنابراین نباید تعجب کرد چرا بیشتر مصری‌ها دخالت آمریکا در کشورشان را منفی تلقی می‌کنند.

طبق این گزارش،‌ بر اساس نظرسنجی‌ اخیر،‌ 81 درصد مصری‌ها مخالف کمک آمریکا به گروه‌های سیاسی هستند و 84 درصد اعلام کرده‌اند تردید دارند آمریکا درباره گسترش دموکراسی در منطقه جدی باشند. در کل، اکثر مردم مصر کمک آمریکا به سازمان‌های مدنی و نیز کمک اقتصادی به مصر را رد می کنند چراکه آنها، کمک واشنگتن را ابزاری برای دخالت آن در سیاست‌های خارجی و داخلی خود قلمداد می‌کنند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار